Indywidualny kurs toczenia na kole garncarskim

Zainteresowanych nauką toczenia na kole garncarskim zapraszam do skorzystania z kursu, który przygotuje Was do samodzielnej pracy ! Zajęcia prowadzę się dla 1 max. 2 osób co pozwala na indywidualną pracę z kursantem i dostosowanie programu do jego potrzeb. Pracownia dysponuje kołami elektrycznymi i tradycyjnym, kopanym. Kurs prowadzony jest na kole elektrycznym.

Szczegóły oraz grafik spotkań do ustalenia, najlepiej telefonicznie .

Program kursu :


– przygotowanie gliny do toczenia na kole i jej odzyskiwanie ,                                                                         – centrowanie – wyciąganie stożka (odpowietrzanie ) – toczenie cylindra – wytaczanie podstawowych form garncarskich – formowanie stopki
– techniki zdobnicze (obrabianie, , dekoracja przez żłobienie) – zasady suszenia wyrobów garncarskich – narzędzia do modelowania i pracy na kole garncarskim, – dobór mas ceramicznych odpowiednich do pracy na kole garncarskim

Kurs obejmuje 9 godzin praktyki i podstawowej wiedzy teoretycznej.

Termin zajęć ustalamy dogodnie dla obu stron. Wymiar czasowy 3 x 3godz. 

 Pracujemy na kole elektrycznym.

W cenie kursu są wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał 3 wybranych prac.
Skończone przedmioty ceramiczne stają się własnością uczestnika . Prace należy odebrać wciągu miesiąca od zakończeniu kursu.

Po zakończonym  kursie  zapewniam support w rozwiązywaniu ewentualnych problemów w trakcie samodzielnej pracy.

Cena kursu : 1250

( płatność gotówką lub kartą po pierwszych zajęciach)         

Na życzenie wystawiam fakturę.

Ważne!  

Na kole pracujemy na mokro. Zalecam zaopatrzenie się w niekrępującą  ruchów odzież do pracy. Spodnie i buty zwykle ulegają zachlapaniu J.